fbpx

Ebook dla dzieci – jak go wydać?

Cyfrowa era niewątpliwie spowodowała, iż dostęp do literatury jest szerszy i wygodniejszy. Istnieją teraz różne formaty i metody odczytywania treści. Jednym z takich formatów jest ebook, a jedną z grup, które skorzystały na tej innowacji, są dzieci. E-booki dla dzieci to kategoria książek, której popularność nie wykazuje oznak spadku. Ale jak wydać ebooka dla dzieci? Przedstawiamy krótki przewodnik, jak to zrobić.

ETAP 1: Pomysł na ebook dla dzieci

Tworzenie e-booka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie, ponieważ jest to wymagająca grupa odbiorców. Rozbudzenie dziecięcej ciekawości wymaga wzięcia pod uwagę kilku aspektów. Jak więc przystąpić do tego zadania?

Opracowanie treści:

 • Podstawą Twego e-booku jest historia, którą przedstawisz. Niech będzie dobrze przemyślana, spójna i odpowiednia dla określonego wieku dzieci.

 • Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, więc warto konstruować opowieść tak, aby zainteresowała malucha od pierwszej strony.

 • Nie zapominaj o tym, że e-book nie tylko bawi, ale jest świetnym nośnikiem wiedzy i wartości. Może chcesz przekazać swoim czytelnikom, czym są emocje, jak dbać o relacje lub jak działają zjawiska przyrodnicze? – wszystko zależy od Ciebie i tematu Twojego e-booka.

 • Dzieci uwielbiają śmiać się, dlatego postacie czy sytuacje, które je rozbawią, na pewno przyciągną ich uwagę.

Kreatywność przede wszystkim:

 • Pozwól sobie na twórcze szaleństwo. Dzieci uwielbiają nieprzewidywalność, fantastyczne postacie czy niecodzienne sytuacje. Może Twój e-book ma opowiadać o smoku, który nie potrafi zionąć ogniem, ale za to jest mistrzem w robieniu baloników z mydła?

 • Choć kreatywność jest ważna, nie zapominaj, że przede wszystkim treść ma być zrozumiała dla odbiorcy. Zadbaj o to, aby historia była atrakcyjna i angażująca, a jednocześnie opowiedziana językiem adekwatnym do etapu rozwojowego dziecka.

Pamiętaj, że tworząc e-book dla dzieci, masz szansę wpłynąć na ich rozwój, wspomóc kształtowanie wyobraźni i systemu wartości. Dlatego warto poświęcić czas i energię, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Dziecko czyta

ETAP 2: Pisanie i edycja ebooku dla dzieci

Gdy już masz pomysł, nadszedł czas, aby przelać go na papier, a raczej na ekran. Czy zdecydujesz się odświeżyć baśnie zaliczane do klasyki literatury dziecięcej, jak np. bajki Braci Grimm, czy też stworzysz coś zupełnie nowego, oryginalnego, kluczowe jest, aby Twoja historia była spójna i angażująca dla młodego czytelnika.

Pisanie to tylko początek. Gdy już masz swój pierwszy szkic, nadszedł czas na edycję. Proces ten nie jest jednorazowy. Zaleca się przeprowadzenie kilku rund korekty, a każda z nich powinna skupić się na różnych aspektach Twojego tekstu. Na początek skoncentruj się na ogólnym przekazie i logice przebiegu historii. Czy Twoja opowieść płynnie się rozwija? Czy postacie i zdarzenia są spójne? Następnie przeanalizuj styl pisania. Czy jest on odpowiedni dla wieku Twojej grupy docelowej? Czy zdania nie są zbyt skomplikowane? Czy język jest dostatecznie barwny i interesujący dla dziecka?

I na koniec, ale nie mniej ważna, jest poprawność m.in. gramatyczna czy stylistyczna treści. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój tekst jest zgodny z zasadami pisowni, skorzystaj z usług korektora tekstu i miej ten problem z głowy.

ETAP 3: Ilustracje do ebooku

Kiedy myślimy o książkach dla dzieci zazwyczaj stają nam przed oczami wyobraźni książki ilustrowane. Obrazy odgrywają istotną rolę w procesie angażowania się w historię, uzupełniają treść i ułatwiają percepcję.

Dobrze zaprojektowane ilustracje potrafią przenieść historię na zupełnie nowy poziom, dodając jej głębi i wzbogacając czytelnicze doświadczenie. Mogą one również pomóc w przekazaniu emocji i nastroju danej sceny, a nawet ułatwić zrozumienie pewnych elementów fabuły.

Jeśli chodzi o stworzenie tych ilustracji, masz kilka opcji do wyboru. Zatrudnienie profesjonalnego ilustratora jest świetnym rozwiązaniem, jeśli masz określone wizje i chcesz, aby Twoja książka miała unikalny charakter. Współpraca z artystą pozwala na stworzenie dokładnie takich ilustracji, jakie masz na myśli, i dostosowanie ich do tonu oraz stylu Twojego tekstu.

Jeśli jednak budżet czy terminy są dla Ciebie ograniczeniem, możesz również skorzystać z dostępnych online grafik. Istnieje wiele witryn oferujących wysokiej jakości ilustracje, które można licencjonować do użycia w publikacjach. Chociaż mogą one nie być tak spersonalizowane, jak prace stworzone na zamówienie, odpowiednio dobrana grafika nadal może wspaniale dopełnić Twoją historię.

Ebook dla dzieci wybrać

ETAP 4: Wybór platformy do self-publishingu

Jeśli Twój tekst jest już gotowy i pragniesz podzielić się z szerokim gronem czytelników, warto zastanowić się nad self-publishingiem. W tym kontekście, Fenek to jedna z opcji, które powinieneś rozważyć. Platforma Fenek nie tylko dostarcza czytelnikom ebooki dla dzieci, ale także oferuje narzędzia i wsparcie dla autorów, którzy pragną samodzielnie wydać swoje dzieła.

Self-publishing z Fenek ma wiele zalet. Po pierwsze, daje autorom pełną kontrolę nad ich pracą – od wyboru okładki, poprzez ustalanie ceny, aż po promocję. Posiadając własną bazę ilustratorów, grafików, korektorów, wspiera autorów na każdym etapie twórczym. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi platformy, proces wydania e-booka jest prosty i przejrzysty, co sprawia, że nawet osoby niewprawione mogą swobodnie korzystać z narzędzi udostępnianych przez Fenek.

Co więcej, korzystając z platformy Fenek do self-publishingu, Twoja książka trafia od razu do szerokiej bazy czytelników, którzy szukają nowych, interesujących treści. Możesz korzystać ze wsparcia marketingowego i brać udział w akcjach promocyjnych. Jeśli Twoja książka skierowana jest do najmłodszych, znajdziesz tu swoje idealne miejsce. Fenek szczególnie dba o młodszych czytelników, dostarczając im e-booki najwyższej jakości. Wybór literatury dla dzieci jest imponujący, a każda pozycja porusza istotne z punktu widzenia wychowania dzieci tematy oraz wyróżnia się atrakcyjnym designem i przemyślaną grafiką. Sprawdź i zainspiruj się.

ETAP 5: Publikacja książeczki elektronicznej dla dzieci

Kiedy Twój ebook dla dzieci jest już gotowy, następnym krokiem jest jego publikacja. Fenek oferuje łatwy w obsłudze interfejs, który pozwala na szybki proces publikacji. Ebooki są dostępne nie tylko na komputery, ale także na urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe i tablety, dzięki czemu dzieci mogą cieszyć się swoją ulubioną lekturą w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Dodatkowym atutem jest dostęp do e-booków offline, dzięki czemu zabawa z książką nie musi kończyć się nawet w przypadku braku dostępu do Internetu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Fenek

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą e-booków Fenka – czytajcie książki w wersji cyfrowej, gdzie tylko zapragniecie. Jeśli jesteś pasjonatem literatury, zarówno jako czytelnik, jak i potencjalny autor, Fenek ma dla Ciebie wiele do zaoferowania. E-booki “Przygody Fenka” to książki opracowywane przy udziale ekspertów, zawierają bezpieczne treści i gwarantują wiele godzin świetnej zabawy.

Jeśli tworzysz i chcesz podzielić się swoim dziełem z większym gronem odbiorców, stać się częścią świata literatury i zostawić swój ślad w świecie e-booków – zapraszamy do kontaktu. Fenek jest tu, aby Cię wspierać na każdym kroku tej fascynującej podróży w świecie literatury cyfrowej. E-booki dla dzieci to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim rozwój wyobraźni, umiejętności czytania i stymulacja kreatywności.

Z Fenkiem w prosty sposób wydasz wymarzony e-book, który zachwyci najmłodszych! Zapraszamy do kontaktu!

Facebook
Twitter
LinkedIn

O serii książek Pamiętniki Fenka. Kamperem przez …

Fenek dorasta i już jako uczeń wyrusza na wyprawę po Polsce oraz innych krajach świata. Towarzyszy mamie, która pięknie śpiewa podczas koncertów organizowanych przez niezawodnego tatę. Nie zabraknie też młodszej siostry Feni, wiernego przyjaciela Maksa, dziadka i babci oraz kilku nowych, interesujących znajomych.

Przygody, które przytrafiają się Fenkowi mogą przydarzyć się każdemu dziecku. Niektóre są zabawne, inne zmuszają do refleksji, czasem bywa niebezpiecznie. W każdym nowym miejscu Fenek chce przeżyć jak najwięcej, dowiedzieć się nowych rzeczy, doświadczyć nieznanych przeżyć. Jest to możliwe, bo podróżuje po jednym z najpiękniejszych krajów Europy, w którym historia i przyroda przeplatają się i tworzą wspaniałą całość. Pamiętniki Fenka przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale przygody zaciekawią również starszych czytelników

Od autora

“Niezapomnianych podróży z Bliskimi po Ojczyźnie powinno doświadczyć każde dziecko. Będzie to kapitał, który zaprocentuje w dorosłym życiu. Wyrośnie z niego ciekawość świata, pewność siebie i poczucie przynależności do kraju, w którym przyszło się na świat. Fenek odwiedza duże miasta i niewielkie miejscowości. Udowadnia, że wszędzie można znaleźć przygodę i niespodziankę. Zabierzcie książeczki o Fenku na rodzinne wyprawy. Niech będą Waszymi przewodnikami w podróżach dziećmi po Polsce.”

Anna Jurczyńska, kiedyś nauczycielka biologii, geografii i przyrody (również w języku niemieckim), teraz mama trzech ciekawskich dzieciaków. Miłośniczka pieszych wędrówek, zamków i pałaców oraz śpiewu przy gitarze.

Rekomendacje

Zalety książki:

 • zapragniesz odwiedzić piękne polskie miejsca,
 • ciekawe przygody oparte są na realnych miejscach i prawdziwych osobach
 • piękne, kolorowe ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka
 • w treści przekazywane są zagadnienia z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej, informatycznej
 • książki zachęcają do samodzielnego czytania oraz pisania stając się istotną pomocą podczas edukacji
 • dziecko może kontaktować się mailowo ze swoim bohaterem dzięki czemu rośnie jego kreatywność

Tak zaczyna się pamiętnik …

Halo Ziemia, tu Fenek…

Zaczynam nadawać. To znaczy… nagrywać mój pamiętnik. Na szczęście w telefonie mojego taty jest taka funkcja, która zamienia wszystko, co mówię, w tekst, i dzięki temu mogę zostawiać Ci wiadomości. Ach, te literki… Nie umiem jeszcze tak szybko czytać, więc gdyby pojawiły się tu jakieś błędy, bardzo za nie przepraszam.

Jak najszybciej muszę nauczyć się samodzielnie spisywać wspomnienia, bo Fenia, moja młodsza siostra, podsłuchuje, i może później wszystko wypaplać rodzicom. Nie mam przed nimi jakichś tam znowu tajemnic, ale swój mały świat chcę dzielić tylko z Tobą. (…)

A teraz muszę Ci jeszcze powiedzieć, co się zmieniło w moim życiu od zakończenia przedszkola. Mama zaczęła śpiewać. Początki były trochę trudne, ale cały czas jej kibicowaliśmy. Teraz mama śpiewa już tak ładnie, że zaczęliśmy co tydzień jeździć po kraju i dawać małe koncerty, przede wszystkim dla dzieci. (…)”

Od wydawcy:

Cześć. To jest nasza rodzinka, a zarazem ekipa wydawnictwa Fenek.com: Wiktor i Karol – nasi mali recenzenci pomagają nam przetestować utwory zanim trafią do twojej kolekcji. Mama Monika śpiewa piękne piosenki o Fenku i dba o to, aby wszystkie zamówienia doszły do Ciebie na czas. Tata Konrad stara się wszystkie działania spinać.

Naszym celem jest pomóc rodzicom spełnić ich największe marzenie. Wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych dorosłych. Dlatego powstała seria ksiażek o przygodach Fenka jak również nasze nowe “dziecko”: Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Polskę. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałą autorkę Annę Jurczyńską, która pomogła spisać pamiętniki Fenka i stworzyć z nich to piękne dzieło.

Gdzie powinien Fenek jeszcze pojechać?

Dzięki Twojemu zaangażowaniu możemy stworzyć lepsze książki i bezpłatne materiały. Podziel się swoją ideą, pomysłem. Możesz też mieć swój udział w rozwoju Fenka. 

Inne wspomnienia uzupełniające książkę

Wyjątkowe okazje

 • Promocja!

  Zestaw 4 książeczek z serii “Trudne sprawy”

  ★  5 / 5
  31,84

  Poprzednia najniższa cena: 32,96

  Dodaj do koszyka
 • Promocja!

  Wakacje bez rodziców + rozkładanka (prezent dla przedszkolaków – minimum 20 szt)

  ★  5 / 5
  4,75

  Poprzednia najniższa cena: 12,41

  Dodaj do koszyka
 • Promocja!

  Zestaw 4 książeczek z serii “Emocje IV”

  ★  5 / 5
  31,84

  Poprzednia najniższa cena: 39,80

  Dodaj do koszyka
 • Promocja!

  Zestaw 4 książeczek z serii „Wartości”

  ★  5 / 5
  31,84

  Poprzednia najniższa cena: 38,50

  Dodaj do koszyka
 • Promocja!

  Zestaw 4 książeczek z serii „Dbam o środowisko”

  ★  5 / 5
  27,68

  Poprzednia najniższa cena: 34,60

  Dodaj do koszyka