Proszę

Fenia bardzo lubi bawić się ze swoim bratem. Niestety, chciałaby mieć wszystko to, co Fenek, i często zabiera bratu jego zabawki bez pytania. Czy Fenek poradzi sobie z tym problemem?

Chcesz poznać dodatkowe korzyści? Przejdź niżej.

8,65 zł brutto
wysyłka na następny dzień roboczy
Ilość
W magazynie

Masz pytania zadzwoń: +48 33 476 13 76

Dzięki tej książeczce Twoje dziecko:

  • - zapamięta, że stosowanie zwrotów grzecznościowych jest bardzo ważne;
  • - dowie się, że można uczyć się poprzez zabawę;
  • - zrozumie, że kulturalne zachowanie wobec innych sprawia, że wszystkim jest milej.

 

Opinia Eksperta:

„Posługiwanie się słowami: »proszę«, »dziękuję« i »przepraszam« jest ważną umiejętnością społeczną. Zanim zaczniesz uczyć swoje dziecko tych zwrotów, zastanów się, jak często sam ich używasz. Dziecko od dnia narodzin obserwuje opiekuna. Rodzic staje się pierwszym i podstawowym modelem, od którego maluch uczy się nowych zachowań. Chcąc nauczyć dziecko mówienia »proszę«, powinno się używać tego słowa w kontakcie z nim oraz w rozmowie z innymi osobami. Wypowiadaj je głośno i wyraźnie, a także we właściwych momentach – na przykład przykrywając maluszka kocykiem lub prosząc go o wykonanie jakiegoś zadania. Dziecko w zupełnie naturalny sposób przyswaja wyrażenia, którymi posługuje się rodzic. Naukę można rozpocząć już od pierwszych dni życia. Z dziećmi w wieku przedszkolnym możemy rozmawiać, śpiewać piosenki albo czytać wierszyki na temat kultury osobistej. Ucząc dziecko nowych umiejętności, pamiętajmy, że pożądane zachowania możemy wzmacniać naszą uwagą i pochwałą. Przykładowo kiedy dziecko użyje słowa »proszę«, możesz je pochwalić: »Widzę, że pamiętasz o tym magicznym słowie. Brawo!«.

– Diana Szpoton

Diana Szpoton – psycholog dzieci i młodzieży, w trakcie zdobywania certyfikatu psychoterapeuty i doradcy systemowego. Od 2013 roku pracuje jako psycholog szkolny, wspierając rozwój dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Założyła Gabinet psychologiczno-terapeutyczny Diana Szpoton (www.facebook.com/PsychologSzpoton), w którym prowadzi indywidualną i grupową terapię psychologiczną dla dzieci i młodzieży, terapię rodzinną oraz trening umiejętności społecznych. Współpracuje z Centrum Opieki i Wychowania w Lubinie.

                                                                                                                                                     

Poza dostosowaną do wieku dzieci treścią i pięknymi, kolorowymi ilustracjami, książeczka zawiera również wiele dodatkowych materiałów.

- pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,

- wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych.

Nasze bajki to idealny sposób na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

To nie tylko bajka "do poduszki", ale coś o wiele więcej.

Nie tylko książeczka do jednorazowego przeczytania, a pomoc edukacyjna i wychowawcza.

A jeśli chcesz rozwinąć pracę z książeczką jeszcze bardziej, skorzystaj z dostosowanych do książeczek scenariuszy zajęć wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Staną się one wspaniałą pomocą zarówno dla nauczycieli przedszkoli, jak i rodziców.

Prosze

Opis

Wymiary:
216 x 216 mm
Stron:
22 w książeczce
Jakość:
wysokiej jakości papier i druk z certyfikatem FSC
Rekomendowane:
od 2 lat
Okładka:
miękka
ISBN:
978-83-66235-58-8
Spełniamy wszelkie wymagania, aby stać się bezpieczną książką. Zobacz.