Dziękuję

Dziś jest wyjątkowy dzień! Fenek razem z całą rodziną jedzie do restauracji, żeby świętować pewne ważne wydarzenie. Czy chcecie dowiedzieć się, co wydarzyło się siedem lat temu i czego Fenek nauczył się tym razem?

Chcesz poznać dodatkowe korzyści? Przejdź niżej.

8,65 zł brutto
wysyłka na następny dzień roboczy
Ilość
W magazynie

Masz pytania zadzwoń: +48 33 476 13 76

Dzięki tej książeczce Twoje dziecko:

  • – zapamięta, że używanie zwrotów grzecznościowych jest bardzo ważne;
  • – dowie się, w jakich sytuacjach stosujemy zwrot „dziękuję”;
  • – zrozumie, że dziękować można nie tylko za materialne prezenty.

 

Opinia eksperta:

„Nauka dobrych manier towarzyszy nam już od pierwszych dni życia. Wychowywanie dzieci w atmosferze kultury sprawia, że słysząc zwroty grzecznościowe od swoich najbliższych, nasze pociechy traktują je jako rzecz oczywistą. Warto pamiętać, że nauka podziękowań w głównej mierze opiera się na dawaniu dzieciom przykładu. Dziękujmy im więc za wykonanie polecenia, pomoc w czynnościach domowych czy narysowany specjalnie dla nas rysunek przyniesiony z przedszkola. Podczas podziękowań uśmiechajmy się, bądźmy mili i pokazujmy, że jest to przyjemne uczucie. Widząc takie zachowanie dorosłych, dzieci szybciej zrozumieją, że dziękowanie jest elementem dobrego zachowania, i będą potrafiły różnicować sytuacje, w których słowa «dziękuję» mają używać. Stosowanie podziękowania w adekwatnych sytuacjach sprawia, że dzieci uczą się szacunku do innych osób, uwzględniają ich uczucia oraz wzmacniają swoją pewność siebie, a gdy dorosną, będzie to dla nich naturalny element komunikacji z drugim człowiekiem. Pokazujmy dzieciom, że dziękowanie sprawia nam przyjemność, i dzielmy się z nimi tą przyjemnością.” 

– Marta Błażyczek

Marta Błażyczek – pedagog, surdopedagog, tyflopedagog, terapeutka pedagogiczna oraz nauczycielka języka angielskiego w przedszkolu i klasach 1–3. Pełniła także funkcję nauczycielki wychowania przedszkolnego w grupie dzieci 3-, 4- i 5-letnich. Od stycznia 2019 r. pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żywcu na stanowisku pedagoga. Zajmuje się diagnozowaniem specyficznych trudności w nauce, bada gotowość szkolną dzieci kończących roczne przygotowanie przedszkolne oraz prowadzi terapię pedagogiczną i rewalidację dzieci słabowidzących i słabosłyszących. 

                                                                                                                                                     

Poza dostosowaną do wieku dzieci treścią i pięknymi, kolorowymi ilustracjami, książeczka zawiera również wiele dodatkowych materiałów.

- pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,

- wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych.

Nasze bajki to idealny sposób na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

To nie tylko bajka "do poduszki", ale coś o wiele więcej.

Nie tylko książeczka do jednorazowego przeczytania, a pomoc edukacyjna i wychowawcza.

A jeśli chcesz rozwinąć pracę z książeczką jeszcze bardziej, skorzystaj z dostosowanych do książeczek scenariuszy zajęć wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Staną się one wspaniałą pomocą zarówno dla nauczycieli przedszkoli, jak i rodziców.

Dziękuje

Opis

Wymiary:
216 x 216 mm
Stron:
22 w książeczce
Jakość:
wysokiej jakości papier i druk z certyfikatem FSC
Rekomendowane:
od 2 lat
Okładka:
miękka
ISBN:
978-83-66235-60-1
Spełniamy wszelkie wymagania, aby stać się bezpieczną książką. Zobacz.