Wakacje bez rodziców

Fenek jest już duży i zwiedził dużo ciekawych miejsc. Wiele razy odwiedzał swoich dziadków, którzy mieszkają na wsi, ale jeszcze nigdy nie zostawał u nich sam na dłuższy czas. Czy uda mu się przeżyć u dziadków ciekawą przygodę? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie zajrzyjcie do książeczki!

Chcesz poznać dodatkowe korzyści? Przejdź niżej.

8,65 zł
4,32 zł brutto
wysyłka na następny dzień roboczy Zniżka 4,33 zł
Ilość
W magazynie

Masz pytania zadzwoń: +48 33 476 13 76

Dzięki tej książeczce Twoje dziecko:

  • – dowie się, w jaki sposób można ciekawie spędzić czas na wsi;
  • – zrozumie, że tęsknota to nic złego;
  • – pozna sposoby radzenia sobie z tęsknotą.

 

Porady eksperta:

„Ferie czy wakacje to czas, w którym warto zapoczątkować samodzielne pobyty dziecka np. u dziadków. Pierwszy wyjazd bez rodziców jest bardzo stresującym momentem zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego opiekunów. Wcześniej warto porozmawiać z pociechą na temat tego, jak ten czas będzie wyglądał. Należy pozytywnie nastrajać dziecko, opowiadając mu o tym, co będzie robiło i jakie ciekawe aktywności na nie czekają. Dobrym pomysłem jest znalezienie wspólnie z dzieckiem dwóch takich samych amuletów (po jednym dla rodziców i dla dziecka), które będą symbolem łączącej ich więzi mimo przebywania z dala od siebie. Mogą to być np. maskotki, warto jednak stworzyć taki amulet własnoręcznie, razem z dzieckiem. 

Poza tym należy ustalić z dzieckiem, kiedy zostanie odebrane, i przestrzegać tego terminu. Dobrym pomysłem jest stworzenie kalendarza z taką liczbą dni, jaką dziecko spędzi u dziadków lub w innym miejscu. Mały podróżnik będzie w nim zamalowywał kółeczka, zjadał cukierka albo zrywał karteczkę itp. Rodzice mogą zadeklarować, że codziennie o tej samej porze będą dzwonić, aby z nim porozmawiać. Najlepszym momentem na taki telefon jest poranek – nawet w przypadku żalu i tęsknoty po rozmowie, dziecko w ciągu dnia zdąży o niej zapomnieć. 

Pamiętajmy, aby nie zrażać się niepowodzeniami – w takich sytuacjach należy dać dziecku więcej czasu i ponownie zaproponować wyjazd.”

– Katarzyna Wójtowicz

092_Pobyt w szpitalu ekspert small.jpg

Katarzyna Wójtowicz  – psycholog, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obecnie zaangażowana w pracę jako psycholog szkolny i przedszkolny. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. W szkole i przedszkolach prowadzi zajęcia psychoedukacyjne, wzmacniające kompetencje emocjonalno-społeczne, zwiększające poczucie własnej wartości czy redukujące poziom stresu. Najlepiej czuje się w pracy z osobami w kryzysie – z tego powodu aktualnie jest w trakcie studiów podyplomowych nadających kwalifikacje do pracy jako psychotraumatolog. 

 

                                                                                                                                                     

Poza dostosowaną do wieku dzieci treścią i pięknymi, kolorowymi ilustracjami, książeczka zawiera również wiele dodatkowych materiałów.

- pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,

- wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych.

Nasze bajki to idealny sposób na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

To nie tylko bajka "do poduszki", ale coś o wiele więcej.

Nie tylko książeczka do jednorazowego przeczytania, a pomoc edukacyjna i wychowawcza.

A jeśli chcesz rozwinąć pracę z książeczką jeszcze bardziej, skorzystaj z dostosowanych do książeczek scenariuszy zajęć wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Staną się one wspaniałą pomocą zarówno dla nauczycieli przedszkoli, jak i rodziców.

Wakacje_bez_rodzicow

Opis

Wymiary:
216 x 216 mm
Stron:
22 w książeczce
Jakość:
wysokiej jakości papier i druk z certyfikatem FSC
Rekomendowane:
od 2 lat
Okładka:
miękka
ISBN:
978-83-66235-67-0
Spełniamy wszelkie wymagania, aby stać się bezpieczną książką. Zobacz.