Walory edukacyjne

Pytania sprawdzające treść bajki

Na każdej stronie znajduje się pytanie, dzięki któremu dziecko lepiej zrozumie treść czytanej bajki, poćwiczy liczenie, nazywanie kolorów, określanie stosunków przestrzennych czy opisywanie elementów widocznych na ilustracji. Rodzic może zadawać pytanie po przeczytaniu każdej strony tekstu lub na zakończenie bajki.

Ciekawe sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem

Na końcowych stronach każdej z bajek, zamieszczone są pomysłu na spędzenie czasu po przeczytaniu książeczki. Znaleźć tam można propozycje interesujących wycieczek, kreatywnych prac plastycznych i technicznych, jak również ćwiczeń rozwijających umiejętności matematyczne maluchów.

Wypowiedzi ekspertów

W każdej książeczce zamieszczamy wypowiedzi specjalistów z poszczególnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedza i doświadczeniem. Czasem przybierają one formę tłumaczenia zjawisk, językiem zrozumiałym dla malucha, czasem są radami skierowanymi do rodziców lub nauczycieli.

Wyrazy do globalnego czytania

W każdej książeczce trzy wyrazy oznaczone są kolorem czerwonym. Plansze z ich zapisem dostępne są bezpłatnie w zakładce „Materiały do pobrania”. Znaleźć tam można także opis metody wczesnej nauki czytania.

Rubryczka „Dzięki tej książeczce Twoje dziecko”

Jest to element znajdujący się w każdej z naszych książeczek. Zawiera krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości i umiejętności, jakie maluch zyskuje dzięki zapoznaniu się z daną bajką.

Scenariusze zajęć

W zakładce „Materiały do pobrania” udostępniamy bezpłatnie scenariusze zajęć dopasowane do naszych książeczek. Mogą być wykorzystywane przez nauczycieli przedszkoli, a także rodziców.

Kolorowanki

Można je znaleźć w zakładce „Materiały do pobrania”. Jeśli macie ochotę na zabawy plastyczne z naszymi bohaterami, z całą pewnością pozwolą one na wartościowe, wspólne spędzenie czasu.

Karty pracy

Również dostępne w zakładce „Materiały do pobrania”. Dzięki nim, dzieci utrwalą wiadomości zawarte w książeczkach, rozwiną sprawność grafomotoryczną, ukształtują pojęcia matematyczne, spędzą czas na rozwiązywaniu labiryntów i wiele wiele innych.