fbpx

Kłodzko bez mamy

Cześć! Nie mogłem się już doczekać na spotkanie z Tobą. Co u Ciebie słychać? Gdzie ostatnio byłeś? Co robiłeś? Możesz napisać do mnie na adres: ja@fenek.pl.

Dziś chciałem Ci opowiedzieć o Kłodzku. Przyjechaliśmy tu w trochę osłabionym składzie, bo w trójkę – Fenia, tata i ja. To dlatego, że mama zachorowała i musiała odwołać koncert. Nie chcieliśmy jej zostawiać samej, ale wiedzieliśmy, że dziadkowie dobrze się nią zaopiekują. I ostatecznie zdecydowaliśmy się na krótszy wyjazd, niż planowaliśmy na początku.

Dowiedziałem się, że nazwa „Kłodzko” pochodzi od drewna do budowy różnych rzeczy, na przykład tratwy czy statku. Czyli od takich drewnianych kłód. Chyba było nawet jakieś powiedzenie o tych kłodach?… Dać komuś kłodę pod nogę?… Nie: Rzucać komuś kłody pod nogi – czyli utrudniać albo przeszkadzać. Hm, w sumie nieładnie tak robić…

Za to miasto jest naprawdę ciekawe! Było tu kilka parków, muzeum, parę kościołów i jeszcze coś… Czy wiedziałeś, że właśnie w Kłodzku jest siedziba Radia Wrocław? Dokładnie w ratuszu. Bardzo bym chciał kiedyś zobaczyć, jak wygląda radio w środku – ale nie takie, jak mamy w domu, tylko chodziło mi o całe studio. Tata powiedział, że kiedyś wybierzemy się tam na dni otwarte. Podobno wtedy każdy może tam wejść! Nawet mama by nas usłyszała! Już jak o tym mówię, to czuję radość!

Lew w ratuszu

Bardzo zaskoczyła mnie kamienna rzeźba z lwem, którą zobaczyłem na ratuszu – podobno jest też w herbie miasta. I to nie był taki zwykły lew – miał dwa ogony.

No i strasznie mi się spodobał wieczorny spacer z tatą. Nawet kupił nam lody! Ale tylko małą porcję, tak że potem grzecznie zjedliśmy całą kolację. Ja to w ogóle miałem mało tych lodów, bo połowa spadła mi na ziemię… Byłem zły i zrobiło mi się smutno. Ale mam za to kochaną siostrę – Fenia podzieliła się trochę swoimi. I jeszcze kupiliśmy mamie pocztówkę, żeby nie było jej przykro, że nie mogła tu z nami być. Mam nadzieję, że odpoczęła i nabrała sił. Już się za nią stęskniliśmy!

To tyle z Kłodzka! Chociaż nie zdążyliśmy pójść do muzeum, to i tak udało się nam sporo zobaczyć. http://www.klodzko.pl/

Kolejny koncert mamy będzie w Kurczakowie – czy jakoś tak. Ach nie, w Kórniku… Tak czy inaczej zobaczymy, jakie czekają nas tam atrakcje i czy w ogóle będą tam jakieś kury. Jeszcze chciałem Ci przypomnieć, że czekam na Twoje listy pod adresem: ja@fenek.pl. Teraz idę już spać. Do zobaczenia. Pozdrawiam Cię serdecznie, na razie!

Facebook
Twitter
LinkedIn

O serii książek Pamiętniki Fenka. Kamperem przez …

Fenek dorasta i już jako uczeń wyrusza na wyprawę po Polsce oraz innych krajach świata. Towarzyszy mamie, która pięknie śpiewa podczas koncertów organizowanych przez niezawodnego tatę. Nie zabraknie też młodszej siostry Feni, wiernego przyjaciela Maksa, dziadka i babci oraz kilku nowych, interesujących znajomych.

Przygody, które przytrafiają się Fenkowi mogą przydarzyć się każdemu dziecku. Niektóre są zabawne, inne zmuszają do refleksji, czasem bywa niebezpiecznie. W każdym nowym miejscu Fenek chce przeżyć jak najwięcej, dowiedzieć się nowych rzeczy, doświadczyć nieznanych przeżyć. Jest to możliwe, bo podróżuje po jednym z najpiękniejszych krajów Europy, w którym historia i przyroda przeplatają się i tworzą wspaniałą całość. Pamiętniki Fenka przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale przygody zaciekawią również starszych czytelników

Od autora

“Niezapomnianych podróży z Bliskimi po Ojczyźnie powinno doświadczyć każde dziecko. Będzie to kapitał, który zaprocentuje w dorosłym życiu. Wyrośnie z niego ciekawość świata, pewność siebie i poczucie przynależności do kraju, w którym przyszło się na świat. Fenek odwiedza duże miasta i niewielkie miejscowości. Udowadnia, że wszędzie można znaleźć przygodę i niespodziankę. Zabierzcie książeczki o Fenku na rodzinne wyprawy. Niech będą Waszymi przewodnikami w podróżach dziećmi po Polsce.”

Anna Jurczyńska, kiedyś nauczycielka biologii, geografii i przyrody (również w języku niemieckim), teraz mama trzech ciekawskich dzieciaków. Miłośniczka pieszych wędrówek, zamków i pałaców oraz śpiewu przy gitarze.

Rekomendacje

Zalety książki:

  • zapragniesz odwiedzić piękne polskie miejsca,
  • ciekawe przygody oparte są na realnych miejscach i prawdziwych osobach
  • piękne, kolorowe ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka
  • w treści przekazywane są zagadnienia z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej, informatycznej
  • książki zachęcają do samodzielnego czytania oraz pisania stając się istotną pomocą podczas edukacji
  • dziecko może kontaktować się mailowo ze swoim bohaterem dzięki czemu rośnie jego kreatywność

Tak zaczyna się pamiętnik …

Halo Ziemia, tu Fenek…

Zaczynam nadawać. To znaczy… nagrywać mój pamiętnik. Na szczęście w telefonie mojego taty jest taka funkcja, która zamienia wszystko, co mówię, w tekst, i dzięki temu mogę zostawiać Ci wiadomości. Ach, te literki… Nie umiem jeszcze tak szybko czytać, więc gdyby pojawiły się tu jakieś błędy, bardzo za nie przepraszam.

Jak najszybciej muszę nauczyć się samodzielnie spisywać wspomnienia, bo Fenia, moja młodsza siostra, podsłuchuje, i może później wszystko wypaplać rodzicom. Nie mam przed nimi jakichś tam znowu tajemnic, ale swój mały świat chcę dzielić tylko z Tobą. (…)

A teraz muszę Ci jeszcze powiedzieć, co się zmieniło w moim życiu od zakończenia przedszkola. Mama zaczęła śpiewać. Początki były trochę trudne, ale cały czas jej kibicowaliśmy. Teraz mama śpiewa już tak ładnie, że zaczęliśmy co tydzień jeździć po kraju i dawać małe koncerty, przede wszystkim dla dzieci. (…)”

Od wydawcy:

Cześć. To jest nasza rodzinka, a zarazem ekipa wydawnictwa Fenek.com: Wiktor i Karol – nasi mali recenzenci pomagają nam przetestować utwory zanim trafią do twojej kolekcji. Mama Monika śpiewa piękne piosenki o Fenku i dba o to, aby wszystkie zamówienia doszły do Ciebie na czas. Tata Konrad stara się wszystkie działania spinać.

Naszym celem jest pomóc rodzicom spełnić ich największe marzenie. Wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych dorosłych. Dlatego powstała seria ksiażek o przygodach Fenka jak również nasze nowe “dziecko”: Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Polskę. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałą autorkę Annę Jurczyńską, która pomogła spisać pamiętniki Fenka i stworzyć z nich to piękne dzieło.

Gdzie powinien Fenek jeszcze pojechać?

Dzięki Twojemu zaangażowaniu możemy stworzyć lepsze książki i bezpłatne materiały. Podziel się swoją ideą, pomysłem. Możesz też mieć swój udział w rozwoju Fenka. 

Inne wspomnienia uzupełniające książkę

orseg

W Parku Narodowym Őrség https://www.youtube.com/watch?v=XLw0OXSmBUE Podczas wędrówek po Parku Narodowym Őrség widzieliśmy

Czytaj więcej »

balaton

Balaton i okolice https://www.youtube.com/watch?v=uWogefb4RjM Znad brzegów Balatonu zrobiliśmy niewielki skok w bok

Czytaj więcej »

Wyjątkowe okazje