Nasi eksperci dbają o to żeby

Fenek był prawdziwym bohaterem dzieci

Magdalena Gruca

Autorka Książeczek Edukacyjnych Dla Dzieci „Przygody Fenka”.

Magdalena Gruca – z wykształcenia nauczycielka wychowania przedszkolnego, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, doradca zawodowy i edukacyjny, pedagog szkolny. Miłośniczka edukacji domowej. Jej zainteresowania skupiają się wokół twórczości plastycznej dziecka, arteterapii i tańca.

Dominika Gałka

autorka książeczek edukacyjnych dla dzieci „Przygody Fenka”.

Dominika Gałka – z wykształcenia jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Obecnie pracuje w innym zawodzie, ale doświadczenie i pasja wyniesione ze studiów w połączeniu z miłością do czytania, zaowocowały u niej chęcią tworzenia książek dla dzieci. Jej debiut literacki, „Sklep z babciami”, ukaże się w 2019 roku. Jest zafascynowana ideologią zawartą w „Pollyannie” Eleanor H. Porter, dlatego sama stara się wpajać czytelnikom przekonanie, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia.

Ewa Zontek

autorka ilustracji do książeczek edukacyjnych dla dzieci „Przygody Fenka”.

Ewa Zontek – grafik, ilustrator. Ukończyła kierunek Reklamy Wizualnej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Juliana Fałata w Bielsku – Białej. Prywatnie mama Julianka.

Patrycja Godula

autorka ilustracji do książeczek edukacyjnych dla dzieci „Przygody Fenka”.

Patrycja Godula – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Magister sztuki, członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Grafik i ilustrator książeczek „Przygody Fenka”. Prywatnie kontynuuje swoje artystyczne pasje, biorąc udział w ogólnopolskich oraz zagranicznych wystawach i konkursach. Tworzy głównie prace ze szkła oraz linoryty.

Jacek Bożek

wyjaśnia zagadnienia związane z ochroną gatunkową roślin, szczególnie tych rosnących wiosną.

Jacek Bożek – ekspert w dziedzinie działań społecznych w obszarze ochrony środowiska i zwierząt. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Z zawodu społeczny innowator Założyciel i prezes Klubu Gaja.

Dr. Dorota Bystrzanowska

podkreśla jak ważna jest właściwa ochrona przed promieniowaniem słonecznym i opisuje, jak powinna ona wyglądać.

Dr Dorota Bystrzanowska – specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej. Właścicielka Przychodni Specjalistycznej „HIGH-MED” w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Organizatorka kursów specjalistycznych dla lekarzy dermatologów i wykładowca na tych kursach. Autorka wielu artykułów w pismach lekarskich i prasie kobiecej.

Joana Kadowska

Opisuje w jaki sposób powstają owoce i podkreśla rolę pszczół w tym procesie.

Joanna Kadowska – z wykształcenia nauczyciel biologii, chemii, przyrody oraz wychowania do życia w rodzinie. Od wielu lat zaangażowana w działania ekologiczne. Prowadzi happeningi, warsztaty, szkolenia w przedszkolach i szkołach. Dużo uwagi poświęca również profilaktyce zdrowotnej rozwijając wiedzę swoją i innych.

Tomasz Rożek

wyjaśnia interesujące zjawisko powstania płatków śniegu i zaznacza, jakie warunki są do tego niezbędne.

Tomasz Rożek – polski dziennikarz naukowy i fizyk związany z Gościem Niedzielnym. Jego teksty ukazują się w najbardziej popularnych wydawnictwach. Prowadzi autorski videoblog „Nauka, To Lubię” w serwisie youtube.com, programy radiowe tj. „Strefa nauki”; oraz przybliża naukę w programie Dzień Dobry TVN Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis „Nauka w Polsce” uhonorowało go tytułem Popularyzatora Nauk. Jego książka pt. „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi”, została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011.

Agnieszka Carrasco

Żylicz – pisze o korzyściach płynących z rodzinnego czytania, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Agnieszka Carrasco – Żylicz – psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży. Na co dzień związana z Warszawskim Ośrodkiem Psychoterapii i Psychiatrii, gdzie pracuje z rodzinami i dziećmi. Mama czwórki dzieci, w tym bliźniaczek.

Andrzej Miozga

odpowiada o życiu fenków i ich ciekawych zwyczajach.

Andrzej Miozga – niezwykle ciepły i troskliwy opiekun zwierząt. Od 2006 roku kierownik sekcji małych ssaków we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie poza fenkami, opiekuje się zwierzętami takimi jak: kuny, wydry, lemury, jeżozwierze, kapibary i małe pandy. Od dziecka zafascynowany pracą ze zwierzętami, odwiedzał zoo nawet dwa razy w miesiącu. Pracował w nim także podczas studiów i wakacji. Po ukończeniu Zootechniki na uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, ze względu na obowiązujące przepisy nie mógł podjąć wymarzonej pracy. Nie poddał się jednak i po dwudziestu latach wrócił do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Grzegorz Tabasz

dzieli się swoją wiedzą na temat trujących roślin występujących w Polsce.

Grzegorz Tabasz – przyrodnik i dziennikarz. Od 2003 roku publikuje w Dzienniku Polskim. Nauczyciel akademicki. Prowadzi autorskie programy w Radiu RDN Nowy Sącz i Regionalnej Telewizji Kablowej.

Bronisław Szafarczyk

podkreśla, jak istotna jest znajomość przepisów ruchu drogowego i podpowiada, kto jest w tej kwestii najlepszym nauczycielem.

Bronisław Szafarczyk – inżynier drogownictwa i inżynierii ruchu drogowego, projektant i audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego. Autor wydawanego od 1991 r., stale modyfikowanego podręcznika wychowania komunikacyjnego pt. „Z Agatką na drodze” – zalecanego przez policję i resort edukacji do stosowania w szkołach, autor wielu publikacji z dziedziny wychowania komunikacyjnego.

Ariadna Koniuch

uczy, jak korzystać z numeru alarmowego i zachować spokój w sytuacjach zagrożenia.

st. kpt. mgr. inż. Ariadna Koniuch – z wykształcenia magister inżynier pożarnictwa oraz inżynier chemii w specjalności ratownictwo chemiczne. W służbie od 2001 roku. Obecnie zastępca naczelnika Wydziału Analiz Zagrożeń w Biurze Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Członek grupy roboczej przy Komisji Europejskiej zajmującej się kwestiami inspekcji zakładów stwarzających zagrożenia wystąpienia poważnej awarii przemysłowej. Autorka artykułów dotykających kwestii bezpieczeństwa pożarowego obiektów oraz awarii przemysłowych, publikowanych w prasie branżowej. Wykładowca na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Ewa Kostoń

zaznacza ważną rolę umiejętności mówienia "NIE", przez nawet najmłodsze dzieci.

Ewa Kostoń – prowadzi bloga „Nie wierzę w bociana” (blog.niewierzewbociana.pl) poświęconego seksualności wieku rozwojowego. Studiowała filozofię. Absolwentka podyplomowych studiów z edukacji seksualnej na ŚUM w Katowicach. Jej zainteresowania skupiają się wokół neurodydaktyki i edukacji demokratycznej. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 7 – letniej Mai. Uwielbia czytać dobrą literaturę dziecięcą.

Magdalena Lange-Rachwał

wyjaśnia w jaki sposób radzić sobie w trudnych sytuacjach podczas zakupów z dzieckiem.

Magdalena Lange-Rachwał – psycholog, współwłaścicielka Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej „Mamutek” – www.mamutek.eu. Prowadzi własną praktykę w Poznaniu i Luboniu – www.psycholog-dladziecka.pl. Autorka artykułów i publikacji w prasie ogólnopolskiej.

Sylwia Warchol-Plucińska

tłumaczy, dlaczego przedszkolaki miewają kłopoty z przestrzeganiem reguł oraz jaką rolę w ich przyswojeniu odgrywa empatia.

Sylwia Warchol-Plucińska – psycholog, logopeda, terapeuta. Pracuje w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z rodzinami i małymi dziećmi, prowadzi warsztaty z zakresu umiejętności wychowawczych, twórczego myślenia, technik uczenia się, radzenie sobie z emocjami. Autorka strony internetowej www.facebook.com/psycholozkadziecieca/ poświęconej wychowaniu dzieci. Publikuje artykuły na portalu www.mjakmama.eu.

Ewa Kuczka

opowiada o trzech krokach potrzebnych, by pomóc maluchowi zrozumieć potrzebę dzielenia się z innymi.

Ewa Kuczka – psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Wiele lat pomagała dzieciom i ich rodzicom w pokonywaniu stresu związanego z chorobą i pobytem w szpitalu na dziecięcych oddziałach Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Obecnie prowadzi psychoterapię osób dorosłych, młodzieży i dzieci w ramach założonej Pracowni Psychoterapii „Inspiracja” w Katowicach. Pomaga zrozumieć swoje uczucia, problemy i zachowania, a tym samym odzyskać siły psychiczne, wiarę w siebie oraz w satysfakcjonujący sposób ułożyć relacje z innymi. Mama 10-letniej Zosi.

dr Anita Rawa-Kochanowska

podpowiada w jaki sposób nauczyć malucha sprzątania po sobie.

dr Anita Rawa-Kochanowska – psycholog, nauczyciel akademicki, trenerka warsztatu grupowego, terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Prowadzi własną praktykę: www.psycholog-lublin.weebly.com. Współautorka książki „Magiczny świat baśni i bajek, czyli metafory i symbole w procesie wspomagania dziecka w rozwoju”. Mama dwóch córek.

Agnieszka Antosik

opowiada o tym, jak tragiczne skutki dla ludzi i zwierząt, niesie zaśmiecanie środowiska naturalnego.

Agnieszka Antosik – mama Alicji i Piotrusia, z którymi chodzi do lasu, by zbierać jego zielone dary i sprzątać śmieci. Na co dzień redaktorka naczelna Ulicy Ekologicznej, lubi czytać, pisać i dowiadywać się ciekawych rzeczy, a jak się zmęczy, umyka na rower.

Joanna Mieszkowicz

opisuje znaczenie drzew dla człowieka i podpowiada w jaki sposób możemy je chronić.

Joanna Mieszkowicz – założycielka i prezeska Fundacji Aeris Futuro, kreuje pomysły na eko-innowacyjne rozwiązania. Twórczyni pierwszego w Polsce Kalkulatora CO2. Autorka metody 4xO – Odkryj, Oszacuj, Ogranicz, Oddziałuj, która ma przybliżyć praktyczny wymiar zrównoważonego rozwoju. Cały swój wysiłek wkłada w zmianę postrzegania problematyki ochrony środowiska tak, by stała się ona bliższa codziennemu życiu każdego z nas. Uczestniczka wielu międzynarodowych i krajowych konferencji oraz warsztatów o tematyce zrównoważonego rozwoju. Edukatorka i innowatorka społeczna. Prywatnie eko-mama, tancerka i podróżniczka.

Marta Szczecińska

tłumaczy, jak ważne jest segregowanie śmieci oraz co to takiego jest recykling.

Marta Szczecińska – specjalizuje się w marketingu, komunikacji i działaniach PR, organizatorka wielu akcji i projektów z zakresu edukacji ekologicznej; doświadczony mówca. W 2014 r. była Koordynatorem 51. Europejskiego Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej Europeade 2014 – Kielce. Obecnie zajmuje się prowadzeniem działań dotyczących promowania idei recyklingu. Prowadzi bloga ekologicznego www.ecoeconomy.pl

Wojciech Zięba

podkreśla, jak wiele jest sytuacji w których potrzebujemy wody i jak ogromnym jest ona skarbem.

Wojciech Zięba – fundator i prezes Polskiej Fundacji dla Afryki: www.pomocafryce.pl. Od prawie piętnastu lat pracuje w kilku organizacjach pozarządowych zajmujących się pomocą charytatywną, edukacją, wychowaniem i ochroną życia.

Anna Dąbrowska

opowiada o korzyściach płynących z uprawiania sportu, szczególnie wspinaczki.

Anna Dąbrowska – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, nauczycielka wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Instruktorka sportu o specjalizacji wspinaczka sportowa. Od 8 lat pracuje z dziećmi, co daje jej ogromną radość i satysfakcję.
Foto: wildlens.pl

Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska

wyjaśnia, dlaczego zawsze powinniśmy dbać o czystość naszych rąk.

Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska – z wykształcenia lekarz, który wybrał drogę pediatrii. Od 2015 roku autorka bloga mamapediatra.blog.pl, który odpowiada na najczęstsze, medyczne pytania rodziców małych pacjentów. Prywatnie żona i mama zakochana w swoich córeczkach.

mgr inż. Joanna Kozub

wskazuje na zalety płynące z jedzenia warzyw i owoców.

mgr inż. Joanna Kozub – dyplomowana dietetyk. Prowadzi w Krakowanie swoją poradnię dietetyczną (www.e-joanna.pl). Pomaga szczególnie osobom na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, w chorobach jelit, tarczycy, alergiach i nietolerancjach pokarmowych.

lek. dent. Martyna Płaczek

dzieli się swoją wiedzą dotycząca właściwe higieny jamy ustnej.

lek. dent. Martyna Płaczek – specjalista stomatologii dziecięcej; prowadzi prywatną praktykę i jest właścicielem Gabinetu Stomatologicznego FamilyDent w Gorzowie Wielkopolskim. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej i Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej. W codziennej pracy zajmuje się głównie leczeniem najmłodszych pacjentów i dokłada wszelkich starań, by wkroczyli w dorosłość z jak najlepszą akceptacją leczenia stomatologicznego.

Małgorzata Rusiak

wskazuje na ogromną wartość wdzięczności w życiu zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Małgorzata Rusiak – psycholog, psychoterapeuta, trenerka rozwoju osobistego; pracuje w zawodzie od 2006 roku, prowadząc liczne zajęcia psychoedukację, szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności interpersonalnych oraz rozwoju osobistego dla osób dorosłych, a także młodzieży. Od kilku lat prowadzi gabinet psychoterapii indywidualnej, współpracując z dr Patrycją Rusiak, oraz Jędrzejem Giełdą (www.gabinetdobrejterapii.pl). Pełni funkcję sekretarza koszalińskiego oddziały Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Paulina Krasowska

podpowiada rodzicom, jak radzić sobie z zazdrością malucha w momencie przyjścia na świat kolejnego dziecka.

Paulina Krasowska – psycholog praktyk, specjalista psychologii rodzinnej i sportowej, psychodietetyk. Prowadzi własny gabinet terapeutyczny, pomagając dzieciom i ich rodzicom w procesie rozwoju i wychowania. Współpracuje z klubami sportowymi, zajmując się sferą mentalną sportowców i trenerów. Autorka programu „Sport i dziecko” w dziecięcej telewizji internetowej oraz artykułów z zakresu psychologii dziecięcej.

Piotr Janoszka

opowiada o sytuacjach w których odczuwamy złość i zaznacza, jak ważne jest, by swoim zachowaniem nie krzywdzić innych.

Piotr Janoszka – wrocławski psycholog dziecięcy, magister psychologii klinicznej i międzykulturowej, pedagog, neuroterapeuta, animator (www.piotrjanoszka.pl). Założyciel stowarzyszenia Kolorowe Słońce (www.koloroweslonce.pl). Nominowany do nagrody Zasłużony dla Miasta Wrocławia. Autor bajek edukacyjnych kulturowo i artykułów o tematyce związanej z psychologią dziecka. Uczestnik wielu konferencji naukowych dotyczących psychologii klinicznej dziecka, odmienności kulturowych, psychoterapii oraz prostytucji nieletnich.

Monika Perkowska

podkreśla, że strach jest dla człowieka czymś zupełnie naturalnym oraz wskazuje właściwe drogi radzenia sobie z nim.

Monika Perkowska – założycielka poradni Co tam? Psychoterapia blisko Tobie. Jest praktykiem, który pomaga rodzicom oraz dzieciom w każdym wieku, już od pierwszych miesięcy życia. Prowadzi grupy rozwojowe dla nastolatków. Pracuje pod stałą superwizją w nurcie poznawczo – behawioralnym. Specjalista wpisany od XI wydania leksykonu biograficznego Who is who w Polsce. Doświadczenie w diagnozie i pomocy psychologicznej zdobyła, pracując w placówkach oświatowych: stołecznych przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach oraz w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Barbara Der-Staszewska

wyjaśnia, czym jest jąkanie oraz podpowiada, gdzie możemy szukać pomocy przy problemach z mową.

Barbara Der-Staszewska – Dyplomowana neurologopeda, absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studiów podyplomowych z logopedii i neurologopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1996r. pracuje jako logopeda z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od 1998 r. specjalizuje się w terapii osób jąkających się. W turnusach organizowanych przez nią kilka raz w roku do tej pory wzięło udział ponad tysiąc osób. Jest też autorką pomocy logopedycznych da osób z afazją.

Agnieszka Jadach

przekonuje, że najlepsze efekty osiągniemy wówczas, gdy będziemy współpracować z otaczającymi nas ludźmi.

Agnieszka Jadach – z wykształcenia psycholog, pedagog, specjalista pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii. Psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne w pracy, nabyte zarówno w placówkach oświatowych, jak i medycznych w Jeleniej Górze i Poznaniu. Obecnie współpracuje ze SP ZOZ Szpitalem Specjalistycznym MSW w Jeleniej Górze, skupiają się na terapii systemowej dorosłych, młodzieży i dzieci. Dodatkowo wykłada psychologię na studiach dziennych. Prowadzi prywatną praktykę w zakresie terapii rodzinnej oraz indywidualnej dzieci i młodzieży. Członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Joanna Motyl

opowiada jak powinniśmy zachowywać się w towarzystwie osób niewidomych i w jaki sposób możemy im pomóc.

Joanna Motyl – z wykształcenia i zamiłowania pedagog i teolog, nauczycielka katechezy dla dzieci i młodzieży z autyzmem i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, specjalistka od spraw osób głuchoniewidomych. Wieloletnia wolontariuszka pracująca z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

Anna Wojtczak

podpowiada rodzicom, w jaki sposób dbać o oczy najmłodszych.

Anna Wojtaczak – mama 3 dzieci, optyk dyplomowany z 25-letnim stażem, właścicielka salonów optycznych dla dzieci Różowe Okulary we Wrocławiu.

Anna Karcz

wyjaśnia, iż nie powinniśmy się wstydzić wzruszenia, gdyż świadczy ono o naszej wrażliwości na piękno i na dobro drugiego człowieka.

Psycholog dziecięcy, pedagog i specjalistka terapii pedagogicznej pracująca na co dzień w Gliwicach. Zajmuje się poradnictwem psychologicznym, prowadzi terapie i wsparcie psychologiczne oraz diagnozuje trudności dzieci w wielu przedszkolnym i szkolnym. Propaguje edukację emocjonalną dzieci od najmłodszych lat. Autorka bloga Emocje Dziecka (www.emocjedziecka.pl).

Mariola Kurczyńska

tłumaczy, jak wykorzystywać dziecięce wyrzuty sumienia do budowania relacji opartej na miłości, wzajemnym zaufaniu oraz do wzmacniania charakteru.

Ekspertka od wychowania i edukacji, pedagog, doradca rodzicielski, terapeutka pedagogiczna, neuroterapeutka, a także wieloletnia dyrektorka Niepublicznej Poradni Specjalistycznej Psychologiczno-Pedagogicznej. Autorka bestsellera „Obudź w dziecku olbrzyma” oraz popularnego kursu online „Agresja Stop”. www.mariolakurczynska.pl.
Katarzyna Siemieniuch-Leśniak

podpowiada rodzicom, jak budować w dziecku podwaliny poczucia bezpieczeństwa i ufności względem rodzica, innych ludzi oraz samego siebie.

Psycholog, psychoterapeutka oraz socjoterapeutka. Prowadzi specjalistyczny gabinet psychologiczny w Centrum Medycznym w Krośnie, pracując z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Publikuje na łamach czasopism „Charaktery” oraz „Psychologia w Szkole”. Jest częstym gościem audycji o tematyce psychologicznej w lokalnym Trendy Radio, występowała także jako ekspertka w programach TVN-u oraz Polsat News 2. Psychologia jest jej największą pasją. Więcej informacji : www.psychologkrosno.com.pl

Joanna Steinke-Kalembka

proponuje rodzicom, jak postępować, kiedy dziecko odczuwa tęsknotę.

Psycholog, trenerka umiejętności psychospołecznych, absolwentka licznych szkoleń dokształcających z zakresu psychoterapii. Prowadzi własny gabinet psychologiczny. Pracuje z dziećmi, nastolatkami oraz ich rodzicami, pomagając przezwyciężać problemy i budować lepsze relacje. Założycielka i redaktorka bloga psychologicznego Edukowisko.pl oraz ekspertka z zakresu psychologii. Współpracuje m. in. z magazynem „Dziecko”. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek.

Piotr Sady

przypomina o zasadach zachowania przy stole oraz zdradza, co jest podstawą przygotowania najwspanialszych specjałów kulinarnych.

Szef kuchni z wieloletnim doświadczeniem, pasjonujący się łączeniem smaków pozornie do siebie niepasujących, jednak tworzących doskonałą mieszankę (taki styl gotowania to kuchnia modernistyczna, będąca najnowszym trendem w gastronomii). Jego największym osiągnięciem jest otwarcie restauracji w Krakowie – jest jej współwłaścicielem, a poza tym pracuje w niej jako szef kuchni. W restauracji tej oryginalne włoskie produkty i smaki łączy się z dobrze znanymi, polskimi akcentami.
Anna Żukowska

zachęca do odwiedzania muzeów oraz wskazuje, o czym warto pamiętać podczas planowania takiej wycieczki.

Pracuje w Muzeum Emigracji w Gdyni jako specjalistka do spraw promocji i marketingu. Prywatnie mama Kostka i Tytusa, z którymi uwielbia zwiedzać muzea w Polsce i za granicą.

Marta Szumska

opowiada o rolach ludzi biorących udział w tworzeniu spektaklu teatralnego.

Miłośniczka teatru: zna go zarówno od strony sceny, jak i zza kulis. Absolwentka Szkoły Charakteryzacji, Makijażu i Perukarstwa „Maska”, odbywała praktyki w kilku poznańskich teatrach: Teatrze Wielkim, Teatrze Polskim oraz Teatrze Ósmego Dnia. Występowała również na deskach Opery Poznańskiej. Aktualnie angażuje się we współpracę z młodymi polskimi muzykami przy tworzeniu wideoklipów, a także prowadzi warsztaty z dziećmi, między innymi z zakresu charakteryzacji i aktorstwa.

Iwona Bartkiewicz

podpowiada rodzicom i nauczycielom, jak rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do książek i pokazać im, że czytanie to wspaniała przygoda na całe życie.

Bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, pracująca w zawodzie od 1988 roku. Realizuje wiele różnorodnych działań, takich jak: spotkania autorskie, dyskusje z ciekawymi ludźmi, głośne czytanie, a także wystawy czy konkursy, które mają na celu popularyzowanie czytelnictwa zwłaszcza wśród najmłodszych.