fbpx

Cześć. Przez trzy dni byłem bardzo zły. Plomba mi wypadła. Nie chciałem nic mówić rodzicom, ale od razu połapali się, że coś ze mną jest “nie tak”. Denerwowało mnie wszystko, a najbardziej to moja siostra Fenia. Wszystko było powodem do zwady i kłótni.

Wiedziałem co spowoduje przyznanie się przeze mnie do dziury w zębie – i chyba tego najbardziej się obawiałem. Bałem się wizyty u dentysty. Dawno nie byłem, więc zapomniałem jak tam może być.

Tata z mamą bardzo mi pomogli towarzysząc mi u pana dentysty. Od kiedy mama zaczęła śpiewać to przestała być dentystą i nie leczy już zębów. Dlatego mamy takiego przyjaciela rodziny – stomatologa, który zawsze przegląda nam uzębienie i później leczy nasze ząbki.

Moje złości , szturchańce siostry, odburkiwanie rodzicom, rzucanie czym popadnie nie było dobre. Raz nawet pochlapałem ścianę zupą pomidorową chcąc pochlapać Fenię za jej”glupie uśmiechy”. Teraz się tego wstydzę.

Mama przypomniała mi taki sposób na złość. Od dziesięciu liczę wstecz, wtedy złość odchodzi precz. Potem biorę wdech głęboki i już uśmiech mam szeroki 🙂

Szeroki, szeroki …., ale bez ząbka na przedzie wcale lepiej nie będę wyglądał. Doktor musiał mi usunąć ząbka, gdyż go zaniedbałem. Na szczęście nic nie bolało :). Następnym razem będę chodził częściej na kontrolę bo wówczas skończyłoby się na prostym leczeniu.

Specjalnie przygotowałem dla Ciebie piosenkę jak radzić sobie ze złością. Baw się dobrze 🙂 i do zobaczenia. Hejka.

https://youtu.be/Pvm4LP6Pvzo

Zobacz też książeczkę, którą dla Ciebie przygotowali moi rodzice :). Możesz ją kupić na stronie www.fenek.pl

Pobierz również bezpłatne scenariusze zajęć, które związane są z Emocjami.