fbpx

Malbork - to nie tylko zamek

Trzy parki w jednym?

Przyszedł czas na Malbork! Ale się cieszę, że moja mama koncertuje w tylu miejscach – i to takich odjazdowych! W Malborku też było dużo atrakcji, no i znów mogłem się trochę podszkolić z historii. Pan Marian – czyli kolega dziadka, którego spotkaliśmy zupełnie przypadkowo – pokazał nam kilka ciekawych rzeczy.

Czy wiesz, że w Malborku w jednym miejscu są aż trzy parki? Jeden lepszy od drugiego: Park Dinozaurów, Park Smoków i Park Linowy. Można dostać oczopląsu. Babcia z Fenią nie były tym szczególnie zachwycone, bo akurat miały ochotę na coś spokojniejszego. Ale bardzo chciałem przeżyć coś fascynującego!

Udało nam się je namówić – w końcu ja też przyglądałem się, jak Fenia lepi garnki, mimo że za bardzo mnie to nie zainteresowało. Było naprawdę świetnie! Zrobiliśmy na pamiątkę mnóstwo różnych zdjęć: Fenia stroiła głupie miny, ja zresztą też. A te dinozaury i smoki było po prostu ogromne! Dużo większe niż w bajkach, które widziałem. Spędziliśmy tam cały dzień i nawet babcia i Fenia się nie nudziły – każdy znalazł coś dla siebie. Może Ty też się tam kiedyś wybierzesz? Zobacz, jak tam jest ciekawie: www.dinopark.malbork.pl.

Domek z piernika

Na naszym szlaku spotkaliśmy ogromne ludziki z klocków Lego i nawet domek z piernika – zupełnie jak z Jasia i Małgosi. Fenia zrobiła sobie przy nim chyba z dziesięć zdjęć! Wyglądał tak smakowicie, że nawet lekko go dotknąłem – chciałem zobaczyć, czy jest zrobiony z takich pierników, jakie pieczemy z mamą na święta. No i nagle się zorientowałem, że mam całe ręce w czekoladzie. Okropnie się wystraszyłem! Bałem się, że zepsułem ten piernikowy domek. Ale Fenia zaczęła się śmiać i powiedziała: „Głuptasie, to pewnie od czekolady, którą jedliśmy przed chwilą!”. Naprawdę mi ulżyło. Ale i tak sprawdziłem, czy na pewno nie uszkodziłem chatki

Chcesz zobaczyć, jak jest w Dino Parku? Tu jest ciekawy filmik:

Zaproszenie 

Koniecznie napisz mi o swoich wrażeniach! Wpadaj często na moją stronę www.fenek.pl, bo jak zwykle znajdziesz na niej dużo niespodzianek!

Do zobaczenia! Następnym razem czekam na Ciebie w Kielcach!

Facebook
Twitter
LinkedIn

O serii książek Pamiętniki Fenka. Kamperem przez …

Fenek dorasta i już jako uczeń wyrusza na wyprawę po Polsce oraz innych krajach świata. Towarzyszy mamie, która pięknie śpiewa podczas koncertów organizowanych przez niezawodnego tatę. Nie zabraknie też młodszej siostry Feni, wiernego przyjaciela Maksa, dziadka i babci oraz kilku nowych, interesujących znajomych.

Przygody, które przytrafiają się Fenkowi mogą przydarzyć się każdemu dziecku. Niektóre są zabawne, inne zmuszają do refleksji, czasem bywa niebezpiecznie. W każdym nowym miejscu Fenek chce przeżyć jak najwięcej, dowiedzieć się nowych rzeczy, doświadczyć nieznanych przeżyć. Jest to możliwe, bo podróżuje po jednym z najpiękniejszych krajów Europy, w którym historia i przyroda przeplatają się i tworzą wspaniałą całość. Pamiętniki Fenka przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale przygody zaciekawią również starszych czytelników

Od autora

“Niezapomnianych podróży z Bliskimi po Ojczyźnie powinno doświadczyć każde dziecko. Będzie to kapitał, który zaprocentuje w dorosłym życiu. Wyrośnie z niego ciekawość świata, pewność siebie i poczucie przynależności do kraju, w którym przyszło się na świat. Fenek odwiedza duże miasta i niewielkie miejscowości. Udowadnia, że wszędzie można znaleźć przygodę i niespodziankę. Zabierzcie książeczki o Fenku na rodzinne wyprawy. Niech będą Waszymi przewodnikami w podróżach dziećmi po Polsce.”

Anna Jurczyńska, kiedyś nauczycielka biologii, geografii i przyrody (również w języku niemieckim), teraz mama trzech ciekawskich dzieciaków. Miłośniczka pieszych wędrówek, zamków i pałaców oraz śpiewu przy gitarze.

Rekomendacje

Zalety książki:

  • zapragniesz odwiedzić piękne polskie miejsca,
  • ciekawe przygody oparte są na realnych miejscach i prawdziwych osobach
  • piękne, kolorowe ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka
  • w treści przekazywane są zagadnienia z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej, informatycznej
  • książki zachęcają do samodzielnego czytania oraz pisania stając się istotną pomocą podczas edukacji
  • dziecko może kontaktować się mailowo ze swoim bohaterem dzięki czemu rośnie jego kreatywność

Tak zaczyna się pamiętnik …

Halo Ziemia, tu Fenek…

Zaczynam nadawać. To znaczy… nagrywać mój pamiętnik. Na szczęście w telefonie mojego taty jest taka funkcja, która zamienia wszystko, co mówię, w tekst, i dzięki temu mogę zostawiać Ci wiadomości. Ach, te literki… Nie umiem jeszcze tak szybko czytać, więc gdyby pojawiły się tu jakieś błędy, bardzo za nie przepraszam.

Jak najszybciej muszę nauczyć się samodzielnie spisywać wspomnienia, bo Fenia, moja młodsza siostra, podsłuchuje, i może później wszystko wypaplać rodzicom. Nie mam przed nimi jakichś tam znowu tajemnic, ale swój mały świat chcę dzielić tylko z Tobą. (…)

A teraz muszę Ci jeszcze powiedzieć, co się zmieniło w moim życiu od zakończenia przedszkola. Mama zaczęła śpiewać. Początki były trochę trudne, ale cały czas jej kibicowaliśmy. Teraz mama śpiewa już tak ładnie, że zaczęliśmy co tydzień jeździć po kraju i dawać małe koncerty, przede wszystkim dla dzieci. (…)”

Od wydawcy:

Cześć. To jest nasza rodzinka, a zarazem ekipa wydawnictwa Fenek.com: Wiktor i Karol – nasi mali recenzenci pomagają nam przetestować utwory zanim trafią do twojej kolekcji. Mama Monika śpiewa piękne piosenki o Fenku i dba o to, aby wszystkie zamówienia doszły do Ciebie na czas. Tata Konrad stara się wszystkie działania spinać.

Naszym celem jest pomóc rodzicom spełnić ich największe marzenie. Wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych dorosłych. Dlatego powstała seria ksiażek o przygodach Fenka jak również nasze nowe “dziecko”: Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Polskę. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałą autorkę Annę Jurczyńską, która pomogła spisać pamiętniki Fenka i stworzyć z nich to piękne dzieło.

Gdzie powinien Fenek jeszcze pojechać?

Dzięki Twojemu zaangażowaniu możemy stworzyć lepsze książki i bezpłatne materiały. Podziel się swoją ideą, pomysłem. Możesz też mieć swój udział w rozwoju Fenka. 

Inne wspomnienia uzupełniające książkę

orseg

W Parku Narodowym Őrség https://www.youtube.com/watch?v=XLw0OXSmBUE Podczas wędrówek po Parku Narodowym Őrség widzieliśmy

Czytaj więcej »

balaton

Balaton i okolice https://www.youtube.com/watch?v=uWogefb4RjM Znad brzegów Balatonu zrobiliśmy niewielki skok w bok

Czytaj więcej »

Wyjątkowe okazje